Jak wygląda psychoterapia dla rodzin alkoholików?

Dzień dobry k. 40l. Na czym polega psycgotrapia dla osoby, która żyje pod jednym dachem z ojcem alkoholikiem. Tzn. czy ma ona za zadanie sprawić że zadbam o swoje potrzeby podejmując życiowe decyzję które w tej chwili nie podejmuję bo nie potrafię albo się wacham. Czy to jest właśnie moje współuzależnienieI czy też mam obniżoną samoocenę. Czy chodzi o to że czuję się bezwartościowa w porównaniu do innych osób bo mam gorzej.

Witam, psychoterapia DDA, jest to forma wsparcia przeznaczona dla osób które dorastały w rodzinie gdzie występowało lub występuje uzależnienie od alkoholu. Jako osoby dorosłe mogą borykać się z różnymi problemami natury psychologicznej. O wielu z nich wspomniała już Pani w swoim pytaniu. Przesyłam link do pomocnego artykułu: http://uzaleznienie.com.pl/alkoholizm/dda/wszystko-co-musisz-wiedziec/584-terapia-dda-krokiem-do-akceptacji-siebie.html
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka