Jak wygląda rehabilitacja i powrót do gry w piłkę po artroskopii?

Witam, będę miał artroskopie kolana, mam zerwany całkowicie acl, jak wyglada droga powrotu do gry w piłkę nożna?

Powrót po rekonstrukcji ACL trwa 6 miesięcy i wymaga intensywnej pracy z rehabilitantem.
Opracowane są specjalne protokoły które uwzględniają wzmacnianie siły mięśniowej zwiększanie zakresu ruchomości i poprawę prioprecepcji.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch

Właściwe rokowanie powinien podać lekarz po zakończeniu operacji. Cykl postępowania to zachowanie maksymalnej, możliwej sprawności nóg do czasu operacji oraz specjalistyczne ćwiczenia przyspieszające regenerację po operacji. Obciążenia dynamiczne (skakanie, bieganie) są możliwe nie wcześniej niż po upływie 3-6 miesięcy po zabiegu. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki