Jak wygląda resekcja wierzchołka zęba?

Dzień dobry, 20 lat miałam wykonywaną resekcję wierzchołka korzenia górnej dwójki. Bardzo zle wspominam sam zabieg. Teraz czeka mnie znów to samo w tym samym miejscu. Czy w ciągu tych 20 lat zmieniło się cos w wykonywaniu resekcji? Czy znów mam się liczyć z tym okropnym bólem podczas zabiegu? Dziękuję i pozdrawiam.

Ból nie powinien występować przy prawidłowym znieczuleniu. Jeżeli jest to powtórna resekcja to co ma na celu . Po pierwszej wierzchołek korzenia został usunięty. Należałoby raczej przeprowadzić rewizję kanału , sprawdzić czy nie doszło do pęknięcia korzenia jeżeli są objawy zapalenia. Przed resekcją powinno się wykonać powtórne leczenie kanałowe, stosuje się również wsteczne wypełnienie kanału mta. Powodzenia

Obecnie jest to zabieg mikrochirurgiczny, który powinien być całkowicie bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Osiąga się wysoką precyzję, dzięki zastosowaniu mikroskopu. Oczywiście trzeba dokładnie określić ponowne wskazania do drugiej resekcji.