Jak wygląda rumień typowy dla boreliozy?

Witam!

Mam 19 lat. Krótko przedstawię moją historię. Tak naprawdę nie wiem czy zdjęcia, które dołączam to rumień, więc pierwsze moje pytanie czy jest to rumień? http://img834.imageshack.us/img834/9992/p8100035.jpg http://img828.imageshack.us/img828/5052/p8100036.jpg  Mam to już około miesiąca, na początku wyglądało to jak ugryzienie komara. Nie widziałam kleszcza. Rumień ten zaczął robić się coraz większy, jest on wypukły podczas dotyku. Średnica tego największego to prawie 3 cm. Nie mam jak na razie typowych objawów, o których czytałam w Internecie dla boreliozy, oprócz uderzeń zimna i gorąca (w nocy podczas tych upałów było mi tak zimno, że oprócz kołdry wzięłam jeszcze koc). Dziś poszłam do mojego alergologa, od którego dostałam skierowanie na badania Berolia IgM i IgG (tak było napisane na skierowaniu), dostałam również antybiotyk A***, który mam brać raz dziennie. Czy może to być borelioza?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Aby ocenić dokładnie charakter zmiany należy oprócz oglądania ją dotknąć. W tej sytuacji, na podstawie jedynie zdjęć można uznać, że jest to rumień, ale wypukły charakter może wskazywać też na inny charakter zmiany - pokrzywka itp. Nie jest to obraz charakterystyczny dla boreliozy - z Pana opisów wynika, że nie zmienia położenia i nie powiększa się.

Mimo to nie można wykluczyć boreliozy, z tego powodu dostał Pan (prawidłowo) zlecony antybiotyk oraz weryfikację przeciwciał przeciwko Borellia sp. - w razie wyników ujemnych antybiotykoterapia może zostać przerwana.

Proponuję w dalszym ciągu słuchać zaleceń lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.