Jak wygląda stosowanie leku Malaron?

witam,moje pytanie jest kierowane do lekarza medycyny podróży. Wybieram się do Kuala Lumpur( Malezja), Siem Reap( Kambodża) , Bangkoku i wyspy okolice Krabi( Tajlandia). Mam już wszystkie zalecane szczepienia, poza Japońskim Zapaleniem Mózgu, z którego rezygnuję. Pozostała mi kwestia Malarii i tego bedzie dotyczyło moje pytanie. Jak należy brać Malaron? Niektórzy twierdzą, że profilaktycznie po jednej tabletce dzień przed wyjazdem, w trakcie całego wyjazdu i tydzień po powrocie, inni , że tylko w przypadku pojawienia sie objawów. Jakie są objawy w przypadku malari? co powinno mnie zaniepokoić? Czy to prawda ,że Malaron często zamula ludzi i zamazuje obraz w przypadku ewentualnych badań diagnostycznych? Wiec brać go profilaktycznie czy tylko w przypadku wystąpienia objawów?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze nalezy prowadzić profilaktykę I rozpocząć 24 lub 48 h przed znalezieniem się w obszarze endemicznym występowania malarii. Podawanie leku należy kontynuować w czasie pobytu na obszarze endemicznym Oraz przez 7 dni po opuszczeniu obszaru endemicznego. 1 tabl. produktu/dobę.