Jak wygląda test na Candida Glabrata?

Od kilku miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Od tego czasu mam nawracające infekcje intymne, co ma duży wpływ na jakość życia seksualnego mojego i mojego narzeczonego, a także moją psychikę, jako kobiety. Przynajmniej raz w miesiącu pojawia się infekcja pęcherza moczowego lub grzybica pochwy. Oczywiście boje dbamy o siebie, naszą higienę, ponadto raz w tygodniu przyjmuję dopochwowo probiotyki z kwasem mlekowym. Wiem, że tabletki antykoncepcyjne obniżają pH pochwy przez co bardzo często mogą pojawiać się infekcje. Jak do tej pory zawsze poddawana byłam leczeniu standardowemu opartemu na fluconazole, clotrimaloze oraz antybiotykom np. Gyno-peryval. Żaden z polskich lekarzy nigdy nie zalecił mi badania w kierunku rodzaju szczepu grzybu, który może wywoływać te infekcje. Mało tego została mi zalecona zmiana formy antykoncepcji – z tabletek hormonalnych na wkładkę domaciczną z dodatkiem miedzi, zaś bezhormonalną. Lekarz wyjaśnił mi, że wówczas nie ma żadnej ingerencji w florę bakteryjną pochwy, a tym samym możliwości rozwoju infekcji. Wydawało mi się to sensowne, aczkolwiek bardzo martwię się o swoje zdrowie i mając na uwadze jego dobro – mając taką możliwość - zasięgnęłam opinii amerykańskiego specjalisty, który zasugerował, że przede wszystkim powinnam zostać poddana badaniom w kierunku szczepów Candida, w szczególności odmianie C.glabrata. Nie ukrywam mojego zaskoczenia, że do tej pory nikt mi tego w Polsce nie zasugerował. W przypadku potwierdzenia powinnam przyjmować dłuższe leczenie, nawet kilkumiesięczne, które na dobre wyeliminuje mój problem. Chciałabym się dowiedzieć, jak na polskim gruncie wygląda ten problem - czy w Polsce są wykonywane takie testy, czy większość laboratoriów to robi? Czy takie badanie wykonuje się na podstawie wymazu z pochwy, czy również można to potwierdzić/wykluczyć na podstawie posiewu moczu etc? Po teoretycznym potwierdzeniu – jakie leczenie może zostać mi zaproponowane oraz jak wygląda sprawa przyjmowania w tym czasie antykoncepcji hormonalnej. Mam nadzieję na klarowne przedstawienie sytuacji, ponieważ sprawa ta spędza mi sen z powiek. Dziękuję.

Nie widzę potrzeby konkretnego badania, jedynie mogłaby Pani wykonać posiew materiału z pochwy w kier. konkretnej lekowrażliwości. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.