Jak wygląda wizyta u psychiatry?

Witam, mam 19 lat. Byłam u psychologa który podejrzewa u mnie depresje, wahania nastroju, lęki. Odesłał mnie do psychiatry po leki. Pytanie brzmi jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry? Jakie pytania mogą się pojawić? Lepiej iść prywatnie? Czy na nfz? Mam wahania czy jak pójdę na nfz to czy po prostu psychiatra nie zbagatelizuje mojego problemu. Męczą mnie ciągłe zmiany humoru praktycznie co 5min inny humor jak i lęki które pojawiają się bez powodu nie mówiąc o stanach depresyjnych trwających od 6kl podstawówki.. :/

Z tego co wiem kolejki do psychiatrów na NFZ są spore, więc sugeruję wizytę prywatną. Lekarz pyta o wiele rzeczy, które są związane z chorobą. Warto wybrać dobrą placówkę, wtedy jest gwarancja, że zostanie Pani profesjonalnie potraktowana.

Dzień Dobry Pani,

Ucieszyło mnie, że jest Pani sama dla siebie ważna i podjęła decyzję o leczeniu.

Na pierwszej konsultacji, lekarz przeprowadza dokładny wywiad diagnostyczny, celem postawienia rozpoznania.
Pytania będą dotyczyć Pani obecnej sytuacji rodzinnej/osobistej/zdrowotnej/symptomatycznej, pytania pomagające w diagnozie, by zaaplikować Pani skuteczną farmakoterapię.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com