Jak wygląda wybudzenie po operacji wymiany zastawki przez cięcie boczne?

Witam Mam pytanie dotyczące jak wygląda wybudzenie po operacji wymiany zastawki przez cięcie boczne??Czy po nacięciu bocznym są 2 dreny ???i gdzie jeszcze są jeszcze nakłucia,czy każdemu robią w szyi i w jakim celu tam się nakłuwa??Czy bardzo duże są dolegliwości bólowe??

Witam!
Wybudzenie wygląda jak każde inne czyli przez czekanie na zakończenie działanie leków, powinien być włączony lek a najlepiej dwa przeciwbólowe, najlepiej w pompie strzykawkowej. Ilość drenów zależy od chirurga, więc rzeczywiście najczęściej są to dwa. Nakłucie na szyi - chodzi zapewne o drogę centralną, którą powinno się zakładać do każdej takiej poważnej operacji, służy ono do podaży wszystkich leków służących do znieczulenia i po zabiegu do podaży też wszystkich leków. Dolegliwości bólowe mogą być znaczne, ale ich odczuwanie jest zależne od indywidualnych predyspozycji pacjenta, a także od dobrze dobranych leków przeciwbólowych.
Pozdrawiam.