Jak wygląda zabieg na zarastającą stulejkę u 19-miesięcznego dziecka?

Witam... Mam takie pytanie mój 19-sto miesięczny synek został skierowany do specjalisty od chirurgi dziecięcej chodzi o zarastajacą stulejke i teraz tak czy konieczny jest zabieg? A jeśli tak to czy robi się to w warunkach ambulatoryjnych czy tylko w szpitalu i jak wygląda znieczulenie? Nie wiem jak przygotować dziecko oraz siebie na tą okoliczność a może poprostu wyolbrzymiam wiec za każdą radę odpowiedź z góry dziękuje Pozdrawiam.

Lek. Artur Jeliński Urolog

Zabiegi u dzieci robi sie w znieczuleniu ogolnym raczej i prawdfopodobnie dziecko zostanie wszpitalu conajmniej kila godzin moze do nastepnego dnia,u doroslych jest to zabieg w znieczuleniu miejscowym i ambulatoryjnySadze ze dziecko powinno byc bez posilkuw dniu operacji-mozliowscwymiotow po znieczuleniu

Witam. Do roku jest to fizjologiczne sklejenie blaszek napletka i nie wymaga operacji. Dziecko należy oswoić z myciem i próbami odprowadzania napletka i stopniowo próbować go odprowadzać. U starszego niemowlaka także nie spodziewał bym się większych problemów ze stopniowym rozklejaniem, ale wszystko zależy od badania klinicznego. Zapraszam, poradzimy sobie z problemem.