Jak wygląda zabieg nakłucia przezciemiączkowego?

Witam, prosze o odpowiedz jak przebiega zabieg naklucia przezciemiaczkowe u wczesniaka celem odbarczenia plynu . maly ma 2,5 tyg urodzil sie w koncu30 tyg mial wylew do mózgu 3st i wodoglowie jest po 7 punkcjach ledzwiowych a teraz zdecydowano o punkcji przez ciemie.prosze napisac czy jest to zabieg ryzykowny i jak przebiega w jakim znieczuleniu jest robiony.dziekuje slicznie mama Michałka

Witam , proszę omówić szczególy ze specjalistami , którzy opiekują się maleństwem , ratują JEGO życie i zapewne proponują najlepsze sposoby diagnostyki i leczenia!!! z.żurawski