Jak wygląda zabieg usuwania otwartego zęba?

Witam,poleczylam zabki,mam biale plomby i do szczescia zostalo mi usuniecie lewej dolnej szostki-jest polamana,z korony zostalo juz tylko czesc od strony zeba siodmego. Nie mam stanu zapalnego tej szoski,ale chyba rozna osme. Po lewej bez obrzeku a po prawej z obrzekiem,ale nic nie boli. Na usuniecie jestem umowiona jutro,czy przy obrzeku po prawej dentysta wyrwie mi lewa szostke? jak wyglada zabieg usuwania otwartego zeba?Nie wiem czy wytrzymem ew.bol.Przed wyrywaniem robimy zdjecie RTG.

Witam,stan musi ocenić lekarz wykonujący zabieg.Jeżeli uzna, że można usuwać to należy to zrobić a jeżeli nie to trzeba odczekać, aż zejdzie obrzęk po stronie przeciwnej, ponieważ będzie pani miała problemy z jedzeniem.Sam zabieg niewiele różni się od usuwania całego zęba.Życzę powodzenia i pozdrawiam

Każdy zabieg stomatologiczny musi być bezbolesny. Nowoczesne znieczulania można podawać w dużych ilościach więc nie ma obawy że cokolwiek będzie bolało. Odpowiednie diagnostyka RTG / TK przed zabiegiem gwarantuje bezpieczeństwo.