Jak wygląda znieczulenie ogólne?

Witam. Tydzień temu miałam mieć wyrywaną ostatnią ósemkę, ponieważ zaczęła mnie boleć ale po 4 zastrzykach nadal ząb mnie pobolewał.Dostałam antybiotyk, ale znowu ząb zaczyna boleć (już nie wiem czy to ta ósemka czy jakiś inny ząb - ból promieniuje). Obecnie zastanawiam się nad znieczuleniem ogólnym. Czy mogę prosić o naświetlenie jak wygląda takie znieczulenie? jak długo po zabiegu zostanę wybudzona?

Miejscowy stan zapalny moze obniżać działanie środka znieczulającego stad mogły wynikać problemy podczas zabiegu. Po podaniu antybiotyku i uzyskaniu odpowiedniego stężenia leku znieczulenie moze być pełne a zabieg bezbolesny . Znieczulenie ogóle wykonuje anestezjolog i to on decyduje o wyborze leku, jego stężeniu, stopniu sedacji, czasie trwania. Pacjent musi być ogólnie zdrowy. Żadne znieczulenie nie jest obojętne dla organizmu. Radziłabym zgłosić sie do chirurga w zaleconym terminie i ustalić dalszy plan działania.

Znieczulenie ogolne jest bardziej obciazajace niz miejscowe, wiec nie zawsze jest wskazane, a wykonane moze byc jedynie przez anestezjologa, co zaweza dostepnosc do leczenia. Jeli zab nie przestaje bolec byc moze konieczna jest zmiana antybiotyku lub uzycie innego sroka znieczulajacego.Prosze porozmawiac z chirurgiem o tym jake otrzymala Pani znieczulenie i czy jest jakas alternatywa do niego. Jesli chodzi o znieczulenie ogolne, to zazwyczaj stosowane jest znieczulenie krotkie i wybudzenie i powrot do domu jest tego samego dnia. Trzeba na taki zabieg wybrac sie z osoba towarzyszaca i nie wolno samodzielnie prowadzic pojazdow.
Powodzenia Aleksandra Bąk

Trzeba wykonać RTG aby ocenić czy na pewno dolegliwości są od 8. Antybiotyk powinien zmniejszyć stan zapalny i teraz ze znieczuleniem nie powinno być problemu. Można spokojnie podać więcej znieczulenia. W przypadku znieczulenia ogólnego całość odbywa się pod opieką zespołu anestezjologicznego. Zabieg będzie trwał około godziny po czym Pacjent jest wybudzany. Na pewno potrzebna jest osoba towarzysząca która zaopiekuje się Panią po zabiegu.