Mężczyzna , 26 lat Witam, 12 grudnia złamałem kość piszczelową, strzałkową w 1/3 dalszej z przemieszczeniem oraz kostkę boczną z przemieszczeniem. Piszczel zespolony gwoździem śródszpikowym blokowanym a kostka prętem rusha. Po operacji noga usztywniona szyną zaś po 6 tyg zamieniona na orteze. W połowie lutego czeka mnie dynamizacja zespolenia. Jak wygląda zrost na tym etapie i co czeka mnie po wyjęciu śrubek? Mniej więcej kiedy stanę w pełni na nogi? https://images83.fotosik.pl/331/bf7e4615b6a9e430gen.jpg po 6tyg
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: