Jak wygląda życie bez pęcherzyka żółciowego?

Bardzo proszę o pomoc, jak wygląda życie bez pęcherzyka żółciowego. Mam kamienie, krew dobra, nic nie boli, jednak lekarz zaleca usunięcie tego narządu żeby uniknąc późniejszych komplikacji. Inny lekarz powiedhiał mi, żeby nie usuwać, ponieważ jak w moim młodym wieku (30) usune woreczek, nastąpi stopniowo degneracja zdrowia. Najpóźniej za 15 lat będe miała problemy z jelitami i żoładkiem, a dieta dożywotnie, zero kawy i herbaty z cytryną, zero tłuszczu i ciągle biegunki. Jak wygląda prawda???

Witam,
Kamica pęcherzyka żółciowego bezobjawowa nie jest wskazaniem do leczenia operacyjnego. Jeśli pojawią się objawy wtedy należy poddać się ww. zabiegowi. Po cholecystektomii pacjent powinien być pouczony o przestrzeganiu odpowiedniej diety, jednak przez najbliższy czas po operacji, zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie będzie to jednak dieta dożywotnia. Tłuszcze można jeść, biegunek nie powinno być z racji tego, że żółć która na to wpływa nadal będzie dostarczana do jelit. Po operacji organizm będzie musiał się przez jakiś czas przyzwyczaić do tego, że nie będzie swego rodzaju magazynu żółci, którym jest pęcherzyk żółciowy, jednak po jakimś czasie się dostosuje.