Jak wygrać walkę z bulimią i pokonać myśli samobójcze?

Jestem chłopakiem, mam 20 lat, udało mi się przejść przez bulimię, (walczyłem z nią ponad 7 miesięcy) od maja br. jestem "czysty". Miałem bardzo ciężkie dzieciństwo, z przemocą w domu i w szkole, Prawdopodobnie mam depresję, bo mam wszystkie objawy jej, moja rodzina jest w ciężkiej sytuacji materialnej, nie mam sił by uczyć się znów na kolejnym tj, drugim roku studiów, mam ciągle myśli samobójcze, czuję się bardzo samotny, opuszczony, nie potrafię sobie wybaczyć tej bulimii, nie potrafię po prostu, mam ogromną nienawiść do moich rodziców, dziś nawet spotkałem się z pewną osobą, porozmawiałem z nią, była to dziewczyna, zrozumiała mnie, ale gdy wróciłem znów do siebie, a Ona pojechała do swoje domu, to znów mam myśli samobójcze, chcę się mega zabić, odczuwam taką pustkę emocjonalną, brak mi może czegoś, nie wiem sam, leżę i chcę się zabić, nie potrafię dalej żyć, mam dość życia, każdy dzień jest (nadal) walką o to, bym się nie nażarł jak świnia z 10 tysięcy kalorii, chcę się zabić i już, boję się pójść do psychiatry, nie mam odwagi, by pójść do psychiatry, boję się, bo nie chciałbym być wysłany do szpitala, a nie chcę przytyć od psychotropów, bo mam manię, żeby tylko chudnąć. Co mam robić?

Witam, udało się Panu przejść przez bulimię, gratuluję Panu wytrwałości i sukcesu w walce z chorobą. To ważne że zdecydował się Pan podzielić swoimi odczuciami, poszukuje Pan pomocy. Rozumiem że odczuwa Pan obawy w związku z wizytą u lekarza psychiatry, ale ta pomoc jest Panu potrzebna. Nie wszystkie leki antydepresyjne powodują przyrost wagi. Może poruszyć Pan ten temat z lekarzem psychiatrą, ponieważ jest to dla Pana ważne. Potrzebuje Pan rozmowy i wsparcia aby dalej radzić sobie na co dzień. Już raz poradził Pan sobie z przeciwnościami, pokonał chorobę, jak Pan napisał walczył z nią 7 miesięcy. Proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem, może Pan skorzystać z telefonu zaufania 116 123 (codziennie od 14.00 do 22.00).
Pozdrawiam
Dorota Nowacka

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza rodzinnego aby pokierował w odpowiednie miejsce. być może psychoterapeuta bardziej niż psychiatra na początek ew lekarz rodzinny powie coś więcej po rozmowie z Panem i będzie mógł zalecić dalsze postępowanie,