Jak wygrać walkę z okropnymi rozstępami na brzuchu?

Witam, mam 21 lat, mierzę 168 cm wzrostu i ważę 92 kg. To straszne mieć taką wagę, jesli jest się tak młodą dziewczyną. Podejmowałam walkę z moją nadwagą, ale niestety mam słabą wolę. Codziennie rano i wieczorem piję zieloną herbatę, do posiłków popijam tylko wodę niegazowaną, nie uprawiam jakoś specjalnie sportu, okazyjnie wybieram się na basen. Nie jestem zadowolona ze swojego wyglądu, szukam jakiegoś skutecznego sposobu, aby stracić nadwagę, którą posiadam, choć nie jestem pewna, ile kilogramów powinnam zrzucić i jak prawidłowo to obliczać? Proszę o pomoc!
21 LAT ponad rok temu

Witam,

Najlepiej samodzielnie obliczyć swoje BMI, to jest Twoja waga w kg podzielić na wzrost w m do 2. Obecnie Twoje BMI wynosi 32,6, co oznacza otyłość. Skuteczniejszym pomiarem masy ciała jest procentowa zawartość składu ciała, to jest tkanki tłuszczowej, wody i tkanki mięśniowej. Taki pomiar można wykonać u dietetyka. Pani waga znacznie przekracza normę, dlatego skuteczniej będzie stosować dietę zapisaną przez specjalistę - dietetyka. Jednak na początek proszę zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się stosować . Przeczytasz o nich w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej. Na początek wystarczy szybki spacer, nordic walking (który nie przeciąża stawów i więzadeł), basen czy rower. Ważna jest regularność i motywacja. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie abccwiczenia.pl

Pozdrawiam