Jak wygrać z trądzikiem?

Witam w marcu skończe 19 lat. Od szkoły podstawowej męcze się z Trądzikiem na Twarzy. a bodajże od 2 lat na plecach. W tamtym roku w lipcu w końcu udałem się do dermatologa który przepisał mi antybiotyk Unidox Solutab stosowałem 2 miesiące. Po 2 miesiąch twarz wyglądała owiele lepiej ale na plecach nic żadnej poprawy. Od tamtej pory nie mam jak iść do dermatologa z powodu braku ubezpieczenia. W tej chwili mama tylko od nieszczęsliwych wypadków. na plecach mam praktycznie całe plecy zasypane. a na twarzy nie jest tak zle da się wyjśc z domu ale jak chciałbym np.z kolegami pojechać na basen albo w lecie pójść nad rzeke to się wtydze i siedze w domu. i teraz mam pytanie do kogoś kto się borykał z trądzikiem na plecach i co mu pomogło ? od jakiś 3 tygodni stosuje Drożdze w tabletkach i cynk. a od tygodnia szare mydło. Co moglibyście mi polecić czym myć plecy od razu mówie że po takich płynach do kąpieli jak AXE, NIVE po kąpieli mam całe ramiona i dekol czerwony.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.