Jak wyjąc samodzielnie w sposób bezpieczny krążek Nuvaring?

Witam, 30 grudnia założyłam moj drugi krążek nuvaring. Po 3 tygodniach czyli 20 stycznia muszę go wyjąc i przestać stosować antykoncepcję hormonalna gdyż bede miała operacje 29 stycznia. Nie moge mieć okresu na operacje Wiec chciałam wyjąc krążek np 2 ni wcześniej czyli 18 stycznia, jak zeobic to bezpiecznie i do kiedy jestem zabezpieczona?

Lek. Tomasz Budlewski

wg zaleceń lekarza ginekologa a jaka to dokładanie operacja, sądzę że na ten okres powinna się Pani powstrzymać od stosunków.