Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wyjaśnić innymi objawy związane z chorobą serca?

Mam problemy z sercem i czasami robi mi się słabo,jestem blada sinieją mi usta i że tak powiem ciężko się ze mną dogadać.A koleżanki z klasy myślą że ćpam ostatnio taka sytuacja była w piątek,oczywiście poszły z tym do wychowawczyni.co mam zrobić żeby tak nie myślały? Według nich jestem za młoda na chorobę serca i to taka wymówka ćpunki.
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Jak ustrzec się przed chorobą niedokrwienną serca?

Choroba niedokrwienna serca może doprowadzać do bolesnej dusznicy oraz zawału mięśnia sercowego. Wraz ze swoimi podtypami, stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w krajach zachodnich. O tym, jak ustrzec się przed wystąpieniem tego schorzenia, opowiada prof. Tomasz Pasierski, kardiolog.

Witam Panią. Mam nadzieję, że problemy z sercem są "zaopiekowane" przez specjalistę kardiologa. Warto rozstrzygnąć czy opisane przez Panią objawy (siniejące usta, trudności z wysławianiem się) wynikają z problemów z sercem, czy może są wynikiem stresu. On z kolei może ujemnie wpływać na kondycję Pani serca. Proszę o tym porozmawiać ze swoim lekarzem. Jeśli moja hipoteza jest trafna proszę pomyśleć o kontakcie bezpośrednim z psychologiem. Pomoże on Pani wypracować skuteczne sposoby na redukowanie stresu oraz jak radzić sobie w kontakcie z rówieśnikami (w opisanym temacie). Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
umów wizytę 0

Witam. Proszę porozmawiać spokojnie z wychowawczynią i wszystko jej wyjaśnić a jeśli będzie tego wymagała, pokazać jej wyniki badań. Koleżankom też należy się spokojne wyjaśnienie, a jeśli nie uwierzą to należy zmienić towarzystwo na bardziej życzliwe - nie ma sensu przejmować się takimi osobami. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog i terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety