Jak wyjść z depresji bez pomocy psychologa?

mam depresje, nie wychodze z domu chce pomocy jakiejs ale nie pojde do psychologa bo sama nie dam rady , i co mam zrobic

W przypadku depresji psychoterapia jest konieczna. Jeśli nie ma możliwości wyjścia z domu na ten moment, może warto skorzystać z pomocy online? Są gabinety pracujące w ten sposób, świadczące usługi dla osób w podobnej do Pani sytuacji.

Szanowna Pani,

jeżeli chciałaby Pani skorzystać z pomocy psychologa, ale obawia się pierwszej wizyty, być może warto zwrócić się do osoby bliskiej z prośbą o zapisanie na wizytę oraz towarzystwo w drodze na nią. Jeżeli ma Pani stwierdzoną depresję wówczas bez pomocy leczenia farmakologicznego oraz terapii będzie Pani trudno wyjść z niej samej. Jeżeli nie ma Pani sił na wizytę u lekarza, wówczas jest mało prawdopodobne, by była Pani w stanie unieść ciężar pracy nad powodem depresji.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak