Jak wyjść z nałogu masturbacji i pornografii?

Dzień dobry proszę bardzo o pomoc wróciłem do nałogu masturbacji i pornografii nie umiem z tego wyjść często oglądam Lesbijki albo wyobrażam sobie że jestem po zmianie płci z m/k i uprawiam sex z drugą kobietą .Jak mogę z tego wyjść i wrócić do normalności i wogóle skąd się u mnie wzieło takie zaburzenie

Dzień dobry. Aby stwierdzić uzależnienie muszą być spełnione pewne kryteria o nim świadczące. Nie wszystko, co robimy a jest przez nas zachowaniem nieakceptowalnym, jest uzależnieniem. Jednak fakt, że pisze Pan o tym, świadczy z całą pewnością o dyskomforcie wywołanym z tego powodu. Trudno z Pana opisu wywnioskować coś więcej, ale z całą pewnością pomocna byłaby bezpośrednia konsultacja z psychologiem-seksuologiem (te specjalizacje często łączą się, więc mogłaby to być jedna wizyta), aby omówić trudności i ewentualne wskazania do interwencji terapeutycznej. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odgadnąć przyczyn i mechanizmów utrwalenia się u Pana takich preferencji i nawyków seksualnych, bez osobistego kontaktu i większej ilości informacji. Właściwym kierunkiem jest konsultacja z psychologiem i rozważenie podjęcia terapii.

Pozdrawiam!