Kobieta , 25 lat Od dłuższego czasu mam problem z samopoczuciem brakiem energii, budzę się nie wyspana chociaż przesypiam cała noc8-9h godzin snu od dwóch tygodni bolą mnie mięśnie głownie nóg ale również ramion,ból nie jest stał lecz promieniujący czasami całkiem zanika Mam również problem z żołądkiem często czuje dyskomfort po posiłkach. Dodatkowo mam często ciężka głowę otępiałą.Zrobiłam badania Morfologi jest Ok Żelazo przy1badaniach miało poziom60 a przy2 badanie76 ferrytyny15wynik cynku168Proszę o pomoc
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź


Dzień Dobry Pani,

Na początek proponowałabym Pani wstępną i rozpoznawczą konsultację u lekarza pierwszego kontaktu, który jeśli będzie taka potrzeba, skieruje Panią na ewentualną diagnostykę, celem rozwiania Pani obaw.

Z mojej strony, z Pani opisu domniemam, że w Pani codzienności zaszły jakieś zmiany, które prawdopodobnie Pani nie służą i przyczyniły się do stanu prodepresyjnego.
Problem z dobrym samopoczuciem, brakiem energii, brakiem regeneracji sił
po 8-9 godzinnym śnie, oraz wymienionymi przez Panią symptomami bólowymi sumarycznie mogą wskazywać na odpowiedź Pani organizmu na zmiany, zdarzenia i okoliczności, na które być może nie ma Pani wewnętrznego przyzwolenia, a które to dzieją się, być może nie uznaje Pani swoich potrzeb bądź nie realizuje ich?

Przyczyną spadku energii życiowej może być również brak aktywności fizycznej, co objawia się brakiem energii życiowej.
Jest takie powiedzenie, które jest mi szczególnie bliskie i którym chętnie tutaj dzielę się, że:
Ruch zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Także niedobory suplementów, jak magnez biologicznie czysty, wit. B1, wit. B2, wit. B6, wit. D3, wit. C, kwas foliowy mają wpływ na ogólną kondycję fizyczną i psychiczną organizmu, choć nie nadaje się temu odpowiedniego znaczenia.
Deficyty w/w powodują poważne objawy uczucia zmęczenia, roztargnienia,
obniżenia zdolności koncentracji, apatii i bezsenności.

Podsumowując, zachęcałabym Panią do kontaktu i zwyczajnej rozmowy
z psychologiem.
Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu na Skype.

Życzę Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia i energii,
irena.mielnik.madej@gmail.com

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Bóle mięśni – Silny ból mięśni może dopaść każdego i wszędzie, w najmniej oczekiwanym momencie. W takiej sytuacji myślimy jedynie o tym, by jak najszybciej położyć się do łóżka i odpocząć. Przyczyn pojawiania się tych nieznośnych skurczy jest wiele ‒ występują zwykle ze zmęczenia, po wysiłku fizycznym, a także mogą być objawem przeziębienia czy wzrostu temperatury ciała.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: