Jak wyjść z tego braku energii?

Od dłuższego czasu mam problem z samopoczuciem brakiem energii, budzę się nie wyspana chociaż przesypiam cała noc8-9h godzin snu od dwóch tygodni bolą mnie mięśnie głownie nóg ale również ramion,ból nie jest stał lecz promieniujący czasami całkiem zanika Mam również problem z żołądkiem często czuje dyskomfort po posiłkach. Dodatkowo mam często ciężka głowę otępiałą.Zrobiłam badania Morfologi jest Ok Żelazo przy1badaniach miało poziom60 a przy2 badanie76 ferrytyny15wynik cynku168Proszę o pomoc

Dzień Dobry Pani,

Na początek proponowałabym Pani wstępną i rozpoznawczą konsultację u lekarza pierwszego kontaktu, który jeśli będzie taka potrzeba, skieruje Panią na ewentualną diagnostykę, celem rozwiania Pani obaw.

Z mojej strony, z Pani opisu domniemam, że w Pani codzienności zaszły jakieś zmiany, które prawdopodobnie Pani nie służą i przyczyniły się do stanu prodepresyjnego.
Problem z dobrym samopoczuciem, brakiem energii, brakiem regeneracji sił
po 8-9 godzinnym śnie, oraz wymienionymi przez Panią symptomami bólowymi sumarycznie mogą wskazywać na odpowiedź Pani organizmu na zmiany, zdarzenia i okoliczności, na które być może nie ma Pani wewnętrznego przyzwolenia, a które to dzieją się, być może nie uznaje Pani swoich potrzeb bądź nie realizuje ich?

Przyczyną spadku energii życiowej może być również brak aktywności fizycznej, co objawia się brakiem energii życiowej.
Jest takie powiedzenie, które jest mi szczególnie bliskie i którym chętnie tutaj dzielę się, że:
Ruch zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Także niedobory suplementów, jak magnez biologicznie czysty, wit. B1, wit. B2, wit. B6, wit. D3, wit. C, kwas foliowy mają wpływ na ogólną kondycję fizyczną i psychiczną organizmu, choć nie nadaje się temu odpowiedniego znaczenia.
Deficyty w/w powodują poważne objawy uczucia zmęczenia, roztargnienia,
obniżenia zdolności koncentracji, apatii i bezsenności.

Podsumowując, zachęcałabym Panią do kontaktu i zwyczajnej rozmowy
z psychologiem.
Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu na Skype.

Życzę Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia i energii,
irena.mielnik.madej@gmail.com