Jak wyjść z tej sytuacji rodzinnej?

Witam, moim problemem jest mój partner który nie dorósł do założenia własnej rodziny chociaż ma 32 lata. Jest tak zmanipulowany przez matkę która przez ponad rok próbowała rozbić nasz związek. To samo robi z druga synowa. Wtrąca się we wszystko, nastawia synów przeciwko ich partnerkom a oni dają się manipulować i stają przeciwko swoim nowym rodzinom. jestem w 6 miesiącu ciazy. Życie w takim układzie to koszmar.m.Jak postępować w takim ukladzie? Tłumaczenia obracają się przeciwko mnie

Warto podjąć psychoterapię par i małżeństw. Wspólna praca nad zbudowaniem więzi, zaufania i jasnej komunikacji w parze małżeńskiej pomoże poprawić relacje. Warto to zrobić zanim urodzi się Maluszek i różne relacje rodzinne skomplikują się jeszcze.

Dzień Dobry pani,

Zachęcam Panią do zaproponowania Pani partnerowi i rozważenia wspólnej terapii partnerskiej.

Jeśli nie byłoby otwartości na terapię ze strony Pani partnera, wówczas proszę rozważyć terapię indywidualną dla siebie, w czasie której umiejętnie nauczyłaby się Pani zadbać o siebie i swoje potrzeby, czego Pani bardzo serdecznie życzę.

Z przesłaniem tylko udanej relacji partnerskiej,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, aby zastanowić się jakie ma Pani możliwości wpływu na aktualną sytuację. Aby poprawić relację w związku, warto skorzystać z terapii par. Matce Pani partnera powinni Państwo postawić w tej sytuacji wyraźne granice co do jej ingerencji w Państwa życie.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl