Jak wyjść z uzależnienia od Alproxu?

witam. jak wyjsc z uzaleznienia od alproxu dawka ktora biore to 0.25 rani i 0.25 wieczorem biore juz 3 lata nastapila u mnie teraz agrofobia nigdzie nie wychodze bo zaraz mam atak paniki i mam wlasnie ataki panikisiedzac w domu nagle ogarnia mnie panika.ostatnio czuje sie jak bym opadala z sil umierala caly czas sprawdzam czy bije mi serce bo wydaje mi sie ze nie bije prosze o pomoc

Lek. Renata Ĺawniczek-KamiĹska

Witam
obecne u Pani objawy lękowe z napadami paniki wymagają leczenia psychiatrycznego i psychologicznego
zachęcam do wizyty u Psychiatry i Psychologa
Poradnia Zdrowia Psychicznego jest w Ozorkowie, pobliskim Głownie i Strykowie.
Alprox nie leczy tylko uzależnia.
Pozdrawiam

Nagłe przerwanie leczenia powoduje objawy odstawienne (np. ból głowy, ból mięśni, ciężki lęk i napięcie, zaburzenia snu, niepokój ruchowy, splatanie i drażliwość). W ciężkich przypadkach depersonalizację,(uczucie oderwania od własnej osoby i tożsamości), derealizację (uczucie oderwania od rzeczywistości),zwiększoną ostrość słuchu, utratę czucia, uczucie mrowienia w kończynach, nadwrażliwość na światło,
dźwięki i dotyk, halucynacje, napady drgawek. Objawy odstawienne mogą wystąpić kilka dni po zakończeniu leczenia.
Dlatego nie należy nagle przerywać leczenia lekiem. Dawka powinna być zmniejszana stopniowo, zgodnie z zaleceniami lekarza.
W Pani przypadku najlepiej zgłosić się do lekarza prowadzącego, który powinien zaordynować tzw. terapię odstawienną. Nie ukrywam, że dobrym rozwiązaniem byłoby również podjęcie psychoterapii, która będzie łagodziła napady paniki i złego samopoczucia.
Proszę nie odstawiać leku na własną rękę - być może będzie konieczne wprowadzenie detoksykacji - ale właśnie o możliwych formach pomocy powinien zadecydować lekarz.