Jak wykonywane jest badanie rezonansem magnetycznym?

Czy zakres (rejon) badania rezonansu magnetycznego szyi jest wyznaczony przez program komputerowy czy ręczenie przez badającego? I czy przy takim badaniu (jak i innych badaniach obrazowania) zostawia się jakiś margines (tj. trochę większy rejon ciała, np. przy MR szyi nieco też nieco powyżej i poniżej szyi)?

Witam serdecznie,

Są odpowiednią protokoły badania w zależności od obszaru badanego. Obszar badany oczywiście wyznaczany jest mimo wybory odpowiedniego protokołu, przez badającego. Są marginesy zostawiane ale nie interpretuje się innych struktur anatomicznych niż w obszarze badanym. Jeśli w trakcie badania zostaną uwidocznione nieprawidłowości to wówczas radiolog decyduje o "dorobieniu" dodatkowych projekcji lub też o wykonaniu badania innego obszaru.

Pozdrawiam.