Jak wykryć bielactwo u dziecka?

Jestem mamą 2,5letnią córeczki chodzi mi o to, że ja mam bielactwo od 6 roku życia, teraz zauważyłam białą plamkę na nóżce z tyłu u córki, szukam pomocy bo boję się, że ma wadę wrodzoną bielactwa czy to możliwe? Córka jest po poważnej operacji serca, boję się, że to też mogło mieć wpływ. Mam również 5 letniego synka ma jasną karnację, ale nic u niego nie zauważyłam. Czy u tak małego dziecka można zacząć leczenie lampami. Robiłam wyniki fe-31,68ug/dl rdw-16,6% HCT-34,9% MPV-8,1 czy możecie mi poradzić gdzie szukać dobrego lekarza, co mam robić ??

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bielactwo wrodzone - charakteryzuje się objawami, które są od urodzenia i utrzymują się przez całe życie.

Rozpoznania choroby dokonuje dermatolog, przede wszystkim na podstawie oceny odbarwień skórnych. Bardzo pomocnym urządzeniem w ustalaniu rozległości zmian, szczególnie u osób o jasnej karnacji oraz w celu wykluczenia innych chorób o podobnych objawach, jest lampa Wooda, która pozwala określić miejsca na skórze z mniejszą koncentracją melaniny, w których zaczyna się proces depigmentacji niewidoczny gołym okiem.

Powyższą diagnostykę można wykonać w większości gabinetów dermatologicznych - myślę, że na tym etapie w zupełności to wystarczy.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!