Jak wykryć niedobory witamin w organizmie?

Witam. Czy żeby wykryć niedobory witamin w organizmie (magnez, żelazo, Wit.D oraz Wit.z Grupy B) wystarczy tylko zwykła morfologia czy każda witaminę należy zbadać z osobna by badanie było wiarygodne. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Morfologia nie wystarczy do precyzyjnego określenia, czy występuje niedobór poszczególnych witamin i minerałów, choć niektóre parametry z morfologii mogą sugerować niedobór lub nadmiar tych związaków. Najdokładniejsze będzie badanie stężenia elektrolitów we krwi i witaminy D, Jeśli chodzi o niedobory witamin z grupy B, proszę poczytać o ich objawach i zastanowić się , czy występują u Pani.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz