Jak wyleczyć agorafobię?

1)chodzi o agorafobie jak ją wyleczyć 2) podczas zdenerwowania moje ciało się całe trzęsie,jak pozbyć się tych dolegliwości?
ponad rok temu

Objawy drżenia czy trzęsienia są dość typowe dla agorafobii. Pozbycie się lęku, zapanowanie nad nim pozwoli także zapanować nad ciałem. Żeby jednak pozbyć się lęku potrzeba pracy i zaangażowania, otwartości na informacje zwrotne o sobie i chęć do zmiany. Dlatego polecam psychoterapię.

Witam serdecznie,
W przypadku agorafobii wskazane jest podjęcie terapii, najlepiej w nurcie poznawczo - behawioralnym.
Napisałeś, że podczas zdenerwowania cały się trzęsiesz. Musisz wtedy szybko zmniejszyć napięcie nerwowe - możesz wykonać na przykład ćwiczenia fizyczne, które angażują dużą ilość energii (między innymi pompki) lub ćwiczenia relaksacyjne (np. głębokie oddechy połączone z naprzemiennym rozluźnianiem i napinaniem mięśni).
Pozdrawiam