Jak wyleczyć anoreksję u osoby z traumą z dzieciństwa?

Witam ! Mam 19 lat i od 15 roku życia zmagam się z anoreksja. Dopiero od jakiegoś roku uświadomiłam sobie ze jestem chora. Wcześniej uważałam ze rodzice nie maja racji ze wmawiają mi to. Po tym jak „ pogodziłam „ się z tym ze jestem chora , zaczęły się terapie. Miałam trzy psychoterapeutki ale nic to nie dało. Po prostu nie byłam w stanie się z nimi dogadać. Nie mam już siły szukać terapii i tym podobne. Mam pytanie. Jaka terapia czy jaki specjalista może najlepiej pomóc ? Już mi wszystko jedno , ale gdzieś w głębi mam cień chęci by zawalczyć o swoje życie. Proszę o pomoc. Nie wiem czy ta informacja jest potrzebna ale wazę 34kg przy wzroście 173 cm. Ta choroba wyniszczyła nie tylko moją psychikę ale i zdrowie fizyczne. Z domu prawie nie wychodzę w zasadzie tylko leżę. Na nogach nie jestem w stanie się już utrzymać. Wszyscy straszą mnie śmiercią a nie rozumieją ze jestem już w takim stanie ze jest mi wszystko jedno i wolałabym umrzeć. Mama z tata na sile wpychają mi jedzenie do ust. Nawet żebym chciała to nic nie jestem i tak w stanie przełknąć. Myśle ze moje problemy są spowodowane traumą z dzieciństwa. W wieku 14 lat zostałam wykorzystana. Proszę o pomoc. Co dla mnie jest najlepsze. Jakie leczenie gdzie mam szukać pomocy. Dziękuje

Witam, bardzo poruszyła mnie Pani wiadomość. Stan w jakim Pani jest rzeczywiście bardzo poważny, ale ta wiadomość świadczy o tym że jest w Pani energia do walki o siebie. Nie wiem na jakich terapeutów Pani do tej pory trafiała, ile trwały te terapie i co się na nich wydarzyło, ale rzeczywiście psychoterapia jest jedynym sposobem, aby podjąć tę walkę. Rownolegle z psychoterapią powinna Pani być pod opieką lekarza i dietetyka. Rozumiem, że podjęcie kolejnej terapii, wracanie po raz kolejny do traumatycznych wydarzeń, które Pani przeżyła, wchodzenie w relacje z kolejna osobą będzie dla Pani trudne i może wzbudzać Pani niechęć, ale gorąco zachęcam, aby podjęła Pani jeszcze próbę. Jeśli ma Pani pytania, lub chciałaby się skonsultować może Pani do mnie napisać: Annabernatowska@o2.pl. Pozdrawiam serdecznie

WItam. myślę, że hipnoterapia w połączeniu z odpowiednio dobraną psychoterapią. wspierającą.
Nie obejdzie się jednak przedtem bez wizyty analizujęcej historię Pani choroby a także ustalającej
przyczynę, mimo, że jak Pani pisze przyczynę może byź nieprzepracowana trauma.
Zapraszam do siebie na Chałubińskiego - najbliższe wolne terminy 5y kwietnia czwartek
o godzinie 12:00 - rejestracja@online.ms
Pozdrawiam serdecznie