Jak wyleczyć bezsenność od tygodnia?

Bezsenność od tygodnia. Mam 34 lata nie śpię od tygodnia jedynie średnio 2/3 godziny. Biorę lek trittico doszłam do dawki 100mg i mimo to nie sypiam.nie wiem już co mam robić czy mogę jeszcze zwiększyć dawkę i co ile dni ja zwiekszac? Mój problem jest nerwicowy bo mąż chce żebym spędzała z nim wieczory a ja jak nie pójdę o swojej porze spać to do rana mogę pomarzyć, kompromisu nie ma ale ja nie zamierzam się poświęcać kosztem mojego zdrowia:(

Witam,

co do Trittico- można spróbować zwiększyć dawkę do 150 mg wieczorem. Proszę pamiętać, aby lek przyjmować nie przed samym snem a ok 2 godziny przed zaśnięciem. Co do przyczyn- jeśli źródło bezsenności jest nerwicowe dobrze by było wypracować jednak jakiś kompromis w relacjach z mężem...

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam. Skoro lek nie pomaga, a ponadto ma Pani poczucie, że problem jest natury psychicznej, lepiej nie zwiększać dawki leku a pomyśleć o wizycie u psychoterapeuty żeby przeanalizować swoje potrzeby i sposoby ich zaspokajania. Z drugiej strony, to tylko tydzień bezsenności, wiem że to dla Pani uciążliwe ale to za krótko by diagnozować jakieś przewlekłe problemy - może wystarczy odpocząć, zrelaksować się, pogadać z mężem a wszystko wróci do normy. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Witam Panią
Kwestię dawkowania przyjmowanych leków
powinna Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym.
W żadnym wypadku nie należy samemu, bez konsultacji
z lekarzem, zwiększać dawki leku.
Jeżeli chodzi o leczenie bezsenności, to nie można jej wyleczyć
samymi środkami farmakologicznymi.
Zapewne wie Pani o tym, że leki nasenne nie leczą bezsenności,
a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są powyżej
4-6 tygodni, następuje przyzwyczajenie i rozwija się zjawisko
tolerancji – zachodzi konieczność przyjmowania coraz większych
dawek leku aby zasnąć.
Jednocześnie organizm traci umiejętność spontanicznego
zasypiania bez leku.
Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej
wytwarzać melatoniny w sposób naturalny.
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja , nerwica, lęki i wiele innych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Aby wyleczyć bezsenność i towarzyszące jej zaburzenia,
należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem,
z emocjami oraz uporać się z bezsennością i jej konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, brak snu wpływa na poziom Pani funkcjonowania, jednak leki działają doraźnie, nie powinno się ich stosować przez długi czas, ponieważ nie wpływa to na źródło problemów z zasypianiem. Proszę skonsultować decyzje o zmianie dawki z lekarzem. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, psychoterapii aby zastanowić się jak radzić sobie w trudnej sytuacji. Być może mogą Państwo wspólnie skorzystać z rozmowy z psychologiem, terapii dla par. Na pewno nerwowa atmosfera wieczorem, stres nie wpływa korzystanie na zasypianie.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl