Kobieta , 27 lat Zaczęło się dokładnie tydzień temu od bólu brzucha, bóli miesni i gorączki około 38 stopni, dzien pozniej doszly takze wymioty ale trwaly tylko 2 dni. Drugiego dnia bylam u lekarza ktory kazał pic wapno, witaminę C i leki przeciwgorączkowe. Przez 3 pierwsze dni nie mogłam w zasadzie nic jesc, bardzo mało piłam.Od 4 dni zaczęłam jeść choc są to dużo mniejsze porcję ale ciągle męczą mnie bóle brzucha i wodniste biegunki o żółtawym kolorze. Co to może być?Nie wiem już co robić...
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Biegunka – Biegunka to zaburzenie trawienia, którego głównym objawem są częste wypróżnienia, zmieniona konsystencja kału, upłynnienie go i zwiększenie jego ilości. Biegunka może być spowodowana przez infekcje, różne stany chorobowe układu trawiennego, czynniki emocjonalne, psychiczne i neurowegetatywne wzmagające perystaltykę jelit, przewlekłe stany zapalne jelit.
  • Wymioty – Wymioty to jeden z odruchów obronnych organizmu. Jest to nagły wyrzut treści pokarmowej na zewnątrz z żołądka, przez przełyk i jamę ustną. Wymioty to częsty niecharakterystyczny objaw kliniczny wielu chorób. Przyczyny wymiotów mogą być związane z przewodem pokarmowym, ale nie tylko, także z chorobami OUN oraz ze stosowaniem niektórych leków.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: