Jak wyleczyć czerwone plamy na twarzy po zastosowaniu witaminy C?

Witam. Przeczytałam w internecie że witamina C w proszku dobrze działa na skórę twarzy. Dodałam więc ja do kremu do twarzy i posmarowalam. Niestety tak mi spalilo to twarz że mam teraz czerwone plamy skóra jest sucha i strasznie boli. Co mam teraz z tym zrobić...nie chce aby jakieś blizny zostały po tym.

Dzień dobry
Proszę dokładnie umyć skórę w miejscu działania wit. C wodą z mydłem po czym dokładnie spłukać. Skórę powinna Pani pokazać specjaliście kosmetologii lub dermatologii.

IJ