Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wyleczyć czerwone swędzące plamy na skórze rąk?

Mam 29 lat. Od kilku lat nieustannie zmagam się z chorobami skórnymi rąk. Raz miałam na nadgarstkach czerwone okropne plamy bardzo swędzące, później na łokciach a teraz najgorsze na wewnętrznej stronie dłoni bardzo popękane, chropowate i szorstkie. Leczę się co rusz u nowych dermatologów i nic. Proszę o pomoc!

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam,

Z objawów przedstawionych przez Panią wnoszę, że cierpi Pani na wyprysk kontaktowy. To częsta choroba osób używających rękawiczek lateksowych, często myjących ręce itp. Potrzebowałabym więcej informacji o Pani zawodzie i codziennych zachowaniach aby móc przypuszczać, który czynnik wywołuje u Pani zmiany. Tak czy siak najlepiej będzie wyposażyć się w mocno natłuszczającą maść, smarować ręce w każdej wolnej chwili a na noc nałożyć grubą warstwę maści i zawinąć ręce w folie spożywczą. Ranki na rękach należałoby przesmarować kremem zawierającym steryd. Oczywiście unikanie czynnika drażniącego jest podstawą skuteczności leczenia.
Pozdrawiam,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy