Jak wyleczyć depresję u młodego chłopca?

Choruje na depresje, brałem leki rok, następnie, zostały mi odstawione w listopadzie tego roku i od tego momentu mam okroone problemy z nauką, snem, logicznym myśleniem, przywracaniem informacji z pamięci, mogę uczyć się i umieć wszystko w domu lub mieć gotowe odpowiedzi na sprawdzian, a i tak dostaje mega słabe oceny. Przedmioty z których kiedyś byłem dobry, teraz ledwo wyciągam na 2, a wszystko rozumiem i się dużo uczę

Witam!
Farmakologia w leczeniu zaburzeń emocjonalnych jest leczeniem objawowym, czyli leczy tylko objawy, a nie ew. przyczynę zaburzeń. Psychoterapia jest natomiast bardziej przyczynowa. Proponuję zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, wykonają odpowiednie testy projekcyjne, określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i zaproponują najbardziej korzystne dla Pana postępowanie. Przy zaburzeniach emocjonalnych na skutek rozproszonej uwagi mogą się pojawić objawy przypominające zaburzenia poznawcze (mijają wraz z ustąpieniem nerwicy). Jeżeli przed leczeniem nie było takich objawów otępiennych, to na pewno ustąpią przy właściwym leczeniu, więcej wiary w siebie. Czasem z nieśmiałości lub lęku coś blokuje naszą swadę i błyskotliwość, występują w nas "genialne riposty", ale po czasie - należy porządnie załatwić sprawy emocjonalne, a pozbędziemy się kłopotu.
Powodzenia
W. Łuczkowski.