Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wyleczyć dolegliwości powodowane przez stres?

Witam, od 4 lat mam dolegliwości, na które wpływa chyba stres. Puls około 95, podwyższone ciśnienie, uczucie paniki, nacisk w klatce piersiowej. Bezsenność. Leczyłam się u psychiatrów, ale żaden lek nie przyniósł rezultatów. Kiedyś w ataku paniki mama podała mi swoje leki axtil, beto, sedam. Pomogło. Do jakiego lekarza mam się udać?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Witam Panią Serdecznie,

Skoro leczenie farmakologiczne nie przyniosło zadowalających Panią efektów, to znaczy że takie leczenie Pani nie służyło.

W tej sytuacji gorąco zachęcam Panią do podjęcia terapii, która pomogłaby Pani dotrzeć do przyczyny objawów, a nie ma skutków ubocznych.

Może Pani otrzymać skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, od lekarza pierwszego kontaktu, w ramach NFZ-tu, lub prywatnie albo online.

Zapraszam Panią do rozmowy. Życzę Pani powodzenia, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

Witam Uczucie paniki, ucisk w klatce piersiowej to typowe objawy psychosomatyczne spowodowane tłumieniem emocji, trudnościami w wyrażaniu siebie i swoich potrzeb, oraz przewlekłym stresem, który może skutkować w postaci napadów lęku oraz paniki. Jeśli leczenie psychiatryczne nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, to proponuję zgłosić sie na psychoterapię. Leczenie farmakologiczne leczy objaw i nie zawsze skutecznie, zaś psychoterapia poprzez głębszy wgląd w siebie porządkuje , to co nieuporządkowane i usuwa przyczyny , co skutkuje zanikiem objawu, gdy zostanie usunięta przyczyna. Jednak wymaga to więcej czasu oraz własnej pracy nad sobą, ale efekty czasem zadziwiają. Pozdrawiam Anna Szyda

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta.
0

Objawy w ciele, które Pani opisuje często są wynikiem tłumionych lęków, które nie mogą znaleźć swojego wyrazu w rozmowie, które są nieokreślone i straszą w taki sposób, że Pani nawet sama może nie wiedzieć dokładnie czego Pani się boi, a jedyne co Pani zauważa to objawy fizyczne. Dzieje się tak dlatego, że ciało jest pierwszym nośnikiem emocji i kiedy się go nie odciąży poprzez nazwanie i zrozumienie tego co Panią gnębi, może Pani doświadczać objawów w ciele, łącznie z atakami paniki, podwyższonym ciśnieniem, bólami w klatce piersiowej, aż do lęku o własne życie włącznie. Polecam udanie się do psychoterapeuty na konsultację. Może Pani znaleźć osobę, która Pani odpowiada przez internet i umówić się prywatnie (bez kolejki), lub udać się do lekarza psychiatry i poprosić o skierowanie na psychoterapię na NFZ. W drugim przypadku terapie mogą być refundowane w określonych ramach czasowych (np. przez rok raz w tygodniu), a to bywa niewystarczające. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0

Witam Panią Długotrwały stres może prowadzić do bezsenności, pogorszenia pamięci, chronicznego bólu głowy, problemów z trawieniem, cukrzycy, chorób serca i układu krążenia, nowotworów, zaburzeń lękowych , nerwicy, depresji, i wielu innych zaburzeń. Jak Pani zauważyła, długotrwały stres stał się przyczyną Pani zaburzeń lękowych, ataków paniki i innych dolegliwości. Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia. Objawy stresu będą się nasilać. Mogą też pojawić się inne zaburzenia. Proszę nie czekać, aż stres wyniszczy Pani organizm. Najlepszym rozwiązaniem będzie niezwłoczne podjęcie psychoterapii. Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną i wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem. Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Witam serdecznie, tak dla porządku rozumiem, że badania kardiologiczne Pani wykonała ? Wrcając do stresu to proszę dokładnie przeczytać : http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf a także http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/ Jak pewnie sama już Pani zrozumiała najlepsze skutki przyniesie wizyta u Psychoterapeuty, specjalisty od stresu . Pozdrawiam ciepło i zapraszam ewentualnie na konsultacje przez Skype

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy