Jak wyleczyć dużą nadwagę u 47-latka?

Witam Panstwa,mam pytanie do Pani/Pana dietetyka.Mam 47 lat i 50 kg. nadwagi.Probowalem roznych metod na odchudzanie i nic.czy istnieje jakis srodek medyczny-lek ktory wspomaga odchudzanie ?,zmniejszenie uczucia glodu ?.Prosze o odpowiedz.pozdrawiam Panstwa.

Dzień dobry,

najlepszym sposobem jest stosowanie zbilansowanej diety, która jest zbilansowana indywidualnie dla Pana przez dietetyka. Tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych pozwoli Panu schudnąć i utrzymać efekt ( zredukowane kilogramy).

Pozdrawiam
Jonnna Wardenga

Proszę najpierw zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu wykonania odpowiednich badań. Być może jest jakieś schorzenie utrudniające odchudzanie. Następnie dietetyk powinien ułożyć dietę dopasowaną do Pana potrzeb. Warto pomyśleć również o aktywności fizycznej, np. spacer, pływanie. Na rynku jest dostępny lek na receptę Mysimba. Może Pan popytać o niego lekarza.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewksa@gmail.com

Witam serdecznie,
Osobiście nie popieram stosowania różnego rodzaju preparatów na odchudzanie. Podczas całego etapu redukcji wagi powinien ,,nauczyć się'' Pan zdrowych nawyków żywieniowych.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju suplementów diety, a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.
Uważam, że zażywając suplementy na odchudzanie nie popracuje nad zdrowymi nawykami żywieniowymi. Suplement kiedyś się skończy a Pan nie zmieni nic w swojej diecie więc waga znów będzie rosła. Przecież nie będzie go Pan przyjmował do końca życia. Moim zdaniem w odchudzaniu nie o to chodzi. Nieracjonalne odchudzanie najczęściej kończy się efektem jo-jo, utratą jędrności i elastyczności skóry oraz osłabieniem organizmu.
Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w tego typu suplementy. Zadbałabym o pełnowartościową dietę, a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Pana do dalszego działania. Wielu moich pacjentów wątpiło w swoją silną wolę, obawiało się że nie będą w stanie jeść regularnie ale z czasem wypracowali zdrowe nawyki i teraz cieszą się z utraty kilogramów. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.
Należy jednak pamiętać aby dieta była pełnowartościowa i uwzględniała Pana zapotrzebowanie energetyczne. Powinna być dobrana indywidualnie i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Jeżeli zdecydowałby się Pan na przejście na dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pana stylu życia.
Zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk