Jak wyleczyć gronkowiec złocisty w nosie?

Witam . Mam 18 Lat od jakiegos czasu mecze sie gronkowcem złocisty w nosie moje objawy to strupki w nosie , czerwony czubek nosa . Tydzien temu zrobilem wymaz I wyszedl gronkowc . Przed wymazem byłem u laryngologa I sam nie zrobil wymazu wiec postanowilem Sam na własna reke . No ale jak u niego Bylem to przepisal mi masc bactroban ktorej juz nigdzie nie Moge kupic W aptekach :/. Lecz byłem dziś znow I inny lekarz przepisal mi biseptol 960 dostnie a w ulotce nic nie ma cos o nosie czy cos wiec nie wiem czy go przejmowac. Moze jakis odpowiednik masci bactroban Co mozna stosowac do nosa czy cos nie wiem niech wypowie sie ktos kto sie bardziej zna bo wkoncu chcial bym się pozbyc tego gronkowca ... Antybiogram Z wymazu : Kloksacylina - W Penicylina - O Ampicylina - O Amoksycylina - O Amoksycylina/kw/klawulanowy W Cefaleksyna- w Cefuroksym W Erytromycyna w Klarytromycyna w Azytromycyna w Klindamycyna w kotrimoksazol w Mupirocyna w

S. aureus bytuje w florze fizjologicznej jam nosowych. Bactroban to inaczej Mupirox. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.