Jak wyleczyć grzybicę penisa po ospie wietrznej?

Mam pytanie, od jakiegoś czasu mam problemy z penisem. Miałem 2 tyg. temu ospę wietrzną (a mam już 20 lat). Trochę ciężko ją przechodziłem, krostki zrobiły mi się też na penisie, ale po czasie przeszło i od tamtego czasu mam jakieś problemy. Po stosunku lub po masturbacji na początku mnie swędziało i miałem zaczerwienionego żołędzia i cześć napletka. Później zrobił mi się jeden czerwony punkt na żołędziu. Smaruję się maścią z grupy pochodnych imidazolu, ale przeszło mi tylko trochę. Już mnie nie swędzi, ale dalej mam zaczerwienienie i czasami mnie boli. Czy to jest grzybica? Czy może coś innego? Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować niedoleczone grzybicze nadkażenie zmian po ospie wietrznej, lub też odczyn zapalny na tle innej przyczyny. Stosowany miejscowy preparat przeciwgrzybiczy z grupy pochodnych imidazolu wykazuje łagodne działanie przeciwgrzybicze, w związku z tym konieczne jest badanie dermatologiczne i ewentualnie badanie mikrobiologicznego (wymaz spod napletka) w celu określenia przyczyny dolegliwości a następnie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.