Jak wyleczyć krwawienie z odbytu?

Od dwóch lat mam obfite krwawienia z odbytu. Przeszedłem szereg badań. Kolonoskopię kilka razy, gastroskopię, usg oraz badania krwi. Lekarz prowadzący stwierdził że nic mi nie jest. A mam tylko 1 guzika krwawienniczego 1 st.Dodatkowo każdy posiłek ląduje po 2-3 godzinach w muszli klozetowej w 2-3 turach. Krwawienia nie ustają, ból brzucha sinosoidalnie raz mniejszy raz większy, ale krwawienia nie ustają, a wręcz przeciwnie są coraz częstsze. Jestem bardzo słaby, po 2 krwawieniach w tygodniu stać mnie tylko na 4-6 godzin pracy, potem muszę się przespać. Pyt. Czy hemoroid/y mogą tak często pękać? Co zrobić? Żyć się nie chce, a do chodzenia z podpaską już się przyzwyczaiłem. Help

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się po pełną poradę do lekarza gastroenterologa. Warto również wykonać badania: morfologii krwi z rozmazem, OB, CRP, poziom żelaza i ferrytyny, stężenie kalprotektyny w kale, badanie ogólne kału i badanie bakteriologiczne kału. Można również rozważyć badania w kierunku celiakii. Badania te pomogą wyjaśnić kilka prawdopodobnych przyczyn pana dolegliwości. Trudno określić jakie badania miał pan już wykonane. Jeśli wykluczona zostanie przyczyna zapalna, infekcyjna i potwierdziłoby się rozpoznanie dot. hemoroidów to może pan skonsultować się z chirurgiem naczyniowym w celu rozważenia ich usunięcia.