Jak wyleczyć łysienie?

Mam 65 lat, mieszkam w miejscowości odległej od Warszawy o około 500 km. Przed trzema laty zachorowałem na łysienie plackowate. Leczenie rozpocząłem zaraz po zaobserwowaniu pierwszych objawów choroby. Byłem leczony lekami takimi jak: Finaster, Loxson 5%, Petrasterol, Metypred oraz ciekły azot. Wyniki zleconych badań były pozytywne. Włosy wciąż wypadały aż straciłem całe owłosienie. Lekarz dermatolog stwierdził, że już nic nie może pomóc. Kontynuowałem też leczenie u lekarza w gabinecie medycyny holistycznej. Również bez skutku. Nie mogę w żaden sposób zaakceptować sytuacji, w jakiej się znalazłem, a tym samym i samego siebie. Zależy mi na tym, aby rozpocząć leczenie metodą DCP. Bardzo proszę o informację, czy w moim przypadku jest to możliwe? Jeżeli tak, to jakie badania powinienem zrobić przed pierwszą wizytą i rozpoczęciem leczenia?

Witam!
Leczenia łysienia plackowatego metodą DCP wydaje się być możliwe w Pana przypadku. Przed zastosowaniem tej metody prawdopodobnie nie są konieczne konkretne badania. Lek podaje się miejscowo. Leczenie jest długotrwałe, ale często przynosi korzystne efekty. W czasie leczenia konieczne są wizyty kontrolne (zazwyczaj co 6 tygodni) oraz ewentualny kontakt z lekarzem prowadzącym jeśli pojawią się działania niepożądane stosowanej terapii. Po przebytym leczeniu kortykosteroidami odpowiedź immunologiczna może być niższa, ale obecnie jest to dość skuteczna metoda leczenia w porównaniu z innymi stosowanymi metodami. Proponuję skonsultować problem ze specjalistą posiadającym doświadczenie w stosowaniu tej metody leczenia.

Pozdrawiam serdecznie!