Jak wyleczyć moje uzależnienie od masturbacji?

Witam, Od dłuższego czasu mam problem z masturbacją. Chciałem już dawno temu przestać to robić, lecz nie potrafię. Może zacznę od początku. Od 13-14 roku życia uprawiam masturbację, na początku było to max 3-4 razy w tygodniu, teraz nawet po 5-6 razy dziennie. Na każdą kobietę patrzę jak na obiekt seksualny, wyobrażam sobie co mógłbym z nią robić... Gdy idę ulicą patrzę na kobiece pośladki i piersi wyobrażając sobie, co bym z nimi robił. Codziennie wlewam w siebie mnóstwo filmów i zdjęć porno. Nie potrafię nad tym panować już od dawna, olewałem to, ale teraz wiem, że problem jest poważny... Od 3 miesięcy mam dziewczynę, do której coś czuję, ale nie potrafię siedzieć z nią żeby jej nie dotykać namiętnie i całować - potrzebuję tego. Wiele razy biorę jej rękę i kładę na moim penisie. Chcę, żeby nic się między nami nie zepsuło prze to moje uzależnienie. Chcę zrobić to dla niej. Chciałbym wiedzieć, czy by się dało uleczyć z tego w ten sposób, że czułbym dotyk w sposób, który normalny facet czuje? Kiedy moja dziewczyna dotyka mojego penisa ja ledwo czuję, że ona go trzyma - wolę wziąć sam go do reki i zacząć się masturbować. Chcę kiedyś poczuć normalny seks, a nie pomyśleć "pojadę do domu - tam sobie zrobię sam dobrze". Czy jest to możliwe, kiedy mam już 17 lat? Proszę o pomoc. Czy będę czuł kiedyś to samo co normalny człowiek? Czy to uzależnienie powróci?

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Masturbacja oraz silny pociąg seksualny są normalnymi przejawami okresu dojrzewania. W tym czasie nawet subtelne bodźce seksualne mogą wywoływać silne podniecenie i wzwód.
Tworzysz związek z dziewczyną, to bardzo dobry znak. Zdobywanie doświadczeń seksualnych i pogłębianie bliskości między Tobą a dziewczyną będzie zmniejszać napięcie seksualne, jakie obecnie odczuwasz.
Negatywny wpływ na Ciebie może mieć szukanie bodźców w pornografii. Postaraj się ograniczyć tego rodzaju podniety. Zamiast oglądać film w trakcie masturbacji, zacznij myśleć o swojej dziewczynie. Poznałeś już swoje ciało i dotyk dziewczyny może odbiegać od tego, jak sam siebie dotykasz. Pozwól jej nauczyć się Twojego ciała i staraj się uczyć jej. Wzajemnie dotykajcie się i sprawdzajcie, co przynosi Wam największą przyjemność. Budowanie związku opartego na wzajemnym poszanowaniu oraz otwartości na potrzeby partnera daje możliwość utrwalenia relacji i wzajemnych więzi.

Pozdrawiam