Jak wyleczyć nawracające stany zapalne?

Od wielu lat mam nawracające stany zapalne pochwy. Jeszcze przed współżyciem pojawił się u mnie ten problem. Praktycznie co miesiąc, dwa mam jakieś leki dopochwowe, po wykonaniu posiewów brałam wielokrotnie już antybiotyki. Miałam także leki doustne i dopochwowe na bv. Próbuje też odbudować prawidłową florę bakteryjną pochwy i efekt dalej jest taki sam, czyli białe lub żółte upławy, pieczenie, świąd i charakterystyczny nieprzyjemny zapach. Sądzę, że dbam prawidłowo o swoją higienę intymną. Poprawiałam także swoją odporność i zmiana ginekologa też mi nie pomogła. Po ostatnim leczeniu antybiotykiem i tabletkami przeciwgrzybicznymi oraz przywracającymi prawidłową florę bakteryjną nie współżyłam. Obecnie mam białe upławy z pieczeniem i nieprzyjemnym zapachem. Z góry bardzo dziękuje za poradę i liczę, że być może będzie mi ona przydatna. Pozdrawiam!
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Być może przyczyną Pani dolegliwości jest choroba ogólnoustrojowa. Jeżeli wielokrotnie stosowane leczenie, w dodatku celowane według antybiogramu, nie przyniosło efektu, wart wziąć tę ewentualność pod uwagę.

Wskazane jest wykonanie badan w kierunku cukrzycy i niedokrwistości. wskazane jest wykluczenie również chorób tarczycy.

Jeżeli stosuje Pani terapię antykoncepcyjną, również w jej przebiegu jest to częsta dolegliwości.

Powodem mogą być również drobnoustroje nie wykrywane metoda tradycyjnych posiewów- na przykład pierwotniaki, mycoplasma, chlamydia, ureoplasma.

Polecam jeszcze artykuł zamieszczony na naszym portalu:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-zapobiegac-grzybicy-pochwy

Pozdrawiam