Jak wyleczyć nerwicę lękową?

Witam Zdiagnozowamo u mnie prawie dwa lata temu nerwice/depresję lękowa .. mam obecnie 23 lata . Wszystko zaczęło się od mdlenia co dzień .. nie miałem siły wstać z łóżka . Po 3 tygodniach walki samego ze sobą wylądowałem w szpitalu gdzie po wszystkich możliwych badaniach stwierdzono że jestem zdrowy ...ale kazano udać mi się do psychiatry .. tak zrobiłem i potem ta diagnoza . Leczenie się już 2 lata .. co prawda wróciłem do sił ale nie do końca ... Nie mogę wyjść z domu w weekend boję się że zaraz zaslabne boli mnie przy tym strasznie brzuch ... Praktycznie moje wyjścia z domu to praca sklep dom . Jeśli gdzieś wyjdę to jadę zawsze samochodem czuję się bezpiecznie . Do autobusu nie wsiądę ... Oraz pociągu też ... Zmieniałem psychiatrów już 3 razy ... Nie mogę pozbyć się tej choroby .. gdzie mogę szukać pomocy ? Dodam tylko że całe życie żyłem bardzo dobrze zero stresu problemów . Wyjechałem do nowego miasta gdzie zamieszkałem i po roku się zaczęło ... Nie piję wgl alkoholu już 2 lata nie biorę narkotyków ani innych używek jedynie papierosy ... Lecze się nexpramem i innymi lekami ... Pomoże mi ktoś ?? Chciałbym zacząć znów zacząć żyć pełnią życia jeździć na rolkach znów oraz motocyklu jak przed choroba . Wyjść z narzeczoną do kina bez wracania się do domu z łzami w oczach i oblewajacymi mnie potami ...

Witam Pana
Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
często towarzyszą zaburzeniom lękowym, nerwicowym.
Każdy lęk, również lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią,
przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
somatycznych.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe często też mają uczucie
zawrotów głowy, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się
omdlenia, które w rzeczywistości bardzo rzadko się zdarza.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie czy antydepresanty czasami
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,
ale jest to leczenie objawowe.
Aby skutecznie wyleczyć depresję i nerwicę lękową
oraz ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła
problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl