Jak wyleczyć nerwicę natręctw u osoby, która po lekach ma zawroty głowy?

Witam zachorowalam 2012 r na nerwice natręctw chodzilam do Psychiatry ale mi nie pomogla przepisywala mi leki po których mdlalam i traciłam równowage nie mogłam chodzic kręciło mi się w głowie lekarz rodzinny kazal odstawic mi te leki i tak zrobiłam.Od szesciu lat nie lecze się a choroba sie nasila myje ręce poł godziny licze mam lęki ktore nie pozalaja mi normalnie unkcjonowac.Jak mam leczyc tą chorobe czy wylecze sie i czy psychoterapia pomoze

Dzień dobry. Farmakoterapia jest leczeniem wspomagającym i oddziałuje wyłącznie na objawy. Leczeniem właściwym, skierowanym na przyczyny zaburzeń jest psychoterapia. Proszę umówić się na wizytę do psychoterapeuty i rozpocząć terapię. Pozdrawiam serdecznie.

Szanowna Pani,

Zaburzenia lękowe leczy się farmakoterapią wspomagającą, a głownie psychoterapią.jeśli farmakoterapia nie przynosi optymalnych rezultatów, wskazana byłaby psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna).
OCD (zaburzenie obsesyjno - kompulsyjne), inaczej nerwica natręctw, to uciążliwe zaburzenie psychiczne, wymaga ukierunkowanego leczenia metodą psychoterapii. Kompulsje czyli przymusowe czynności, np. mycie rąk, spowodowane są potrzebą rozładowania silnego napięcia (lęku) i paradoksalnie wzmacniają chorobę, są odbierane przez organizm jako nagroda (czynności neutralizujące), które wywołują myśli obsesyjne (przeżywane są w sposób przykry), które pojawiają się w głowie wskutek negatywnych automatycznych myśli (ocen, interpretacji). Kompulsje, przymusowe czynności mają zapobiec jakimś negatywnym zdarzeniom i to jest takie błędne koło, które znacznie utrudnia funkcjonowanie.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie tylko dezorganizują
życie ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom tym często towarzyszy lęk, rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania.
Nieleczona nerwica natręctw cały czas postępuje
i prowadzi do nasilania się objawów oraz pogarszania się
stanu zdrowia psychicznego.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani zaburzeń
obsesyjno-kompulsyjnych, poznać okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Środki farmakologiczne, tłumiąc objawy, wspomagają leczenie
nerwicy
natręctw i sprawiają, że dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl