Jak wyleczyć nieświeży oddech?

witam.mój mąż od roku boryka się z nie świeżym oddechem co utrudnia mu kontakt z klientami.lekarze odsyłają go jeden do drugiego,był u gastrologa,stomatologa,laryngologa,i nie uzyskał pomocy.nic nie widzą ,a badania nic nie wskazują nawet wymaz.dali mu plyn z siarki do płukania i go zbyli,o dalej

Dzień dobry,
żródłem nieświeżego oddechu są albo bakterie z jamy ustnej, albo produkty przemiany materii z żołądka. Stomatolog powinien nie tylko wykluczyć próchnicę i wyleczyć wszystkie ubytki, ale także dokładnie zbadać pacjenta czy nie ma paradontozy. Nawet jeżeli nie wytworzyły się głębokie kieszenie przyzębowe, bakterie paradontozy potrafią już wywoływać niprzyjemny zapach. Ważne jest również dokładne czyszczenie zębów i języka.
Często źródłem zapachu jest przewód pokarmowy. Istotne jest zrównoważone, zdrowe odżywianie. Kawa, alkohol, produkty mięsne i proste cukry zakwaszają organizm, a produkty ich rozkładu są przyczyną nieprzyjemnych wyziewów z jamy ustnej.