Jak wyleczyć nietolerancje pokarmowe?

Witam, mam pytanie. Otóż miałem robione testy na nietolerancje pokarmowe. Wyszła nietolerancja na gluten, mleko krowie, jajko i orzeszki ziemne. Wygląda na to, że mam przewlekły stan zapalny. Ponadto mój organizm prawie w ogóle nie przyswaja białka. Denerwuję się tym i mocno chciałbym to zmienić. Więc: Jak wyleczyć te denerwujące nietolerancje, żeby organizm przyswajał? - czy to wina nieszczelnych bariery jelitowych i ich uszczelnienie załatwi problem? Czy ktoś borykał się z czymś podobnym?

Przede wszystkim należy przez 6-12 miesięcy zastosować dietę eliminacyjną. W Pana przypadku należy zastosować dietę bezglutenową (usuwamy wszelkie produkty powstałe na bazie produktów zawierających gluten, czyli mających w swoim składzie: pszenicę, żyto, owies, jęczmień), bezmleczną (w tym jogurty, kefiry, maślanki, twaróg, sery twarogowego itd.), z wyłączeniem jajek i orzeszków ziemnych. Po określonym czasie należy wykonać powtórne badanie alergenów w klasie IgG. Jeśli badane nietolerancje pokarmowe wyszły ujemne, można powoli ponownie włączyć je do diety po każdym ze składników osobno, zaczynając od bardzo małej ilości. Należy w tym okresie obserwować reakcje organizmu. Najlepiej pod kontrolą lekarza i dietetyka. Być może alergeny są na tyle silne, że takie obostrzenia będzie Pan zmuszony stosować do końca życia.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Nalezy zastosowac diete eliminacyjna na kilka miesiecy, z tym ze trzeba calkowicie wykluczyc produkty z grup na ktore stwierdzono nietolerancje. Pozniej rotacyjnie wprowadzamy produkt z takiej grupy i obserwujemy swoj organizm pod wzgledem objawow nietolerancji pokarmowej. Warto zrobic to skrupulatnie ze wzgledu na czas, ktory musimy poswiecic tej diecie.

Witam.Proszę zastosować dietę eliminacyjną na kilka miesięcy.Musi Pani wyeliminować produkty na które stwierdzono nietolerancje.Następnie zacząć pomału wprowadzać produkty które były wyeliminowane i obserwować swój organizm.
pozdrawiam