Jak wyleczyć opryszczkę wargową?

Witam. Jestem mamą 5.5m dziecka. Wyskoczyła mi mega opryszczka na ustach. Staram się nie przytulać dziecka i nie całować myje bardzo często ręce. Czy mogę zarazić dziecko? I czy takie groźne jak piszą w necie???? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

istnieje prawdopodobieństwo zakażenia dziecka, lecz należy pamiętać iż dbanie o higienę powinno wystarczyć. jeżeli cokolwiek Panią niepokoi proponuję udać się do lekarza pediatry.