Jak wyleczyć padaczkę alkoholową?

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące mojego męża. Mąż miał kilkumiesięczny ciag alkoholowy.W dniu kiedy go zabrało pogotowie ,po tym ciagu miał mocne drżenie rąk i dostał jak się potem okazało padaczki alkoholowej.Nie wiedział o Bozym świecie,jak dojechał na oddział odwykowy itd.NA detoxie był 12 dni,przyjmował leki (relanium,coś na serce a reszty nie wiem bo nie jestem lekarzem).Po powrocie do domu mąż nie pił nic i nadal nie pije.Jest w abstynencji.Mói że nie ciagnie go do alkoholu,że odzyskał zapach i smak ale pojawił się jeden problem. Mąż po 31 dniach znowu dostał napad tych drgawek,które miał wtedy gdy zabierało go pogotowie.Mam pytanie czy te padaczki miną czy zostaną już do konca zycia.Mąż ma 49 lat.Napad wczorajszy trwał około 3 minut,ułożyłam męża na podłodze na boku,zadzwoniłam po pogotowie ,lekarka dała mu relanium w zastrzyku i pojechali.Po 30 minutach mąż doszedł lekko do siebie ale miał kłopoty z koncentracją (sam mi to powiedział)JAk to lekarka powiedziała,mąż po ataku był Splątany. CZy jest szansa na to że ataki miną i dlaczego atak pojawił się po 31 dniach. Proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Z poważaniem

Witam!
Jednym z powikłań uzależnienia od alkoholu jest padaczka alkoholowa. Napady częściej pojawiają się w okresie "odparowywania" i raczej powinno się mówić o padaczce abstynencyjnej. Część tych padaczek ustępuje samoistnie, jednak każdy powrót do nałogu może skutkować kolejnymi napadami epi. Z biegiem uzależnienia częstość napadów nasila się, a padaczka się utrwala. Konieczne monitorowanie badaniami EEG, podanie odpowiednich leków p/padaczkowych! Bezwzględna abstynencja!!!
Powodzenia
W. Łuczkowski.