Jak wyleczyć PCOS i Hashimoto?

Małgorzata, lat 28. Mam zespół policystycznych jajników, chorobę Hashimoto i insulinooporność. Jak mam to wszystko wyleczyć, aby być zdrową? Z mężem staramy się o dziecko od 8 m-cy, bezskutecznie. Poszłam do dietetyka - dieta bezglutenowa i bez cukrów. Hormony eutyreoza, tylko anty tpo i tg podwyższone. Robiłam krzywa cukrowa i insulionowa i diabetolog mówił, że wszystko ok, metformina z powodów zespołu pco, nie biorę jej, chcę próbować metod naturalnych. Mam też podwyższone RR 130/90. Pomocy.

Dzień dobry,

dieta bezglutenowa nie jest konieczna w Pani przypadku. Zaleca się natomiast ograniczenie cukrów prostych oraz regularne posiłki o niskim indeksie glikemicznym.

8 miesięcy regularnych starań to jeszcze nie powód do zmartwień, jednakże może się Pani zgłosić do ginekologa w celu wykonania badań hormonów oraz regularnie kontrolować się endokrynologicznie - co ma duży wpływ na możliwości poczęcia dziecka.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga