Jak wyleczyć pękającą pionowo na środku dolną wargę?

Jak wyleczyć pękającą pionowo na środku dolną wargę? Pęka od kilkunastu lat zawsze gdy temperatura spada poniżej zera. Pęknięcie nie jest głębokie ale bardzo bolesne i uciążliwe. Tworzy się mleczno-biały nalot skórny, a po usunięciu go rana krwawi. Proces ciągle się powtarza. Nie pomaga Tissane, szminki, maści, błyszczyki czy też witamina B2. Ogólnie mój stan zdrowia jest dobry, tym bardziej więc nie wiem skąd ta dolegliwość i to regularnie od kilkunastu już lat. Proszę o poradę i pomoc.

Po pierwsze brudne ręce przecz od warg. Po drugie Nigdy nie usuwaj tego strupka póki sam nie odpadnie Po trzecie na stałe je natłuszczaj tranem i przyjmuj doustnie wit D3 plus A, po czwarte nigdy ich nie oblizuj, po piąte zbadaj się w kierunku refluksu żołądkowo przełykowego i choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy